בית כנסת החורבה

אירועים בבית כנסת החורבה ברובע היהודי

בית כנסת החורבה
לחזור לשורשים, להעביר את המסורת לדורות הבאים

בלב העיר העתיקה של ירושלים, במרכז הרובע היהודי ובמרחק הליכה מהכותל המערבי, שוכן אחד מבתי הכנסת המיוחדים והמרשימים ביותר בארץ: בית כנסת החורבה. שמו של בית הכנסת נובע מההיסטוריה שלו. בית הכנסת נבנה בתחילת המאה ה-18, אך עד מהרה נחרב בידי פורעים. באמצע המאה ה-19 נבנה בית הכנסת בשנית בידי יהודי המקום, והוא היווה את מרכז הקהילה היהודית בעיר עד אמצע ימי המנדט הבריטי. בשנת 1948 נחרב שוב בית הכנסת בידי הלגיון הערבי שכבש את העיר העתיקה.

לפני כעשרים שנה החליטה החברה לשיקום ולפיתוח הרובע היהודי לשקם את בית הכנסת. החברה ערכה שחזור מדויק של המבנה המפואר, ובשנת 2010, לאחר ששים ושתיים שנים שבהם היה חרב ושומם, נחנך בית הכנסת בפעם השלישית!

כיום נחשב בית הכנסת לפנינה של הרובע. בית הכנסת משמש בית תפילה לבאי העיר העתיקה, אך לא פחות חשוב מכך גם עדות להיסטוריה היהודית הארוכה בליבה של ירושלים, בירת ישראל הנצחית. בשל יופיו המרהיב, אופיו המיוחד וההיסטוריה העשירה, נעשה בית הכנסת למוקד עליה לרגל. האווירה הקסומה במבנה, הפכה אותו גם לאתר מבוקש לאירועים מיוחדים.

קשה לתאר במילים את חווית הכניסה אל בית הכנסת. כאשר עוברים בשער בית הכנסת מתמלא הלב בתחושת חג. ההוד וההדר של המקום, יחד עם אבני היסוד עליהן דורכים, מחברים אתכם מיד לשורשיו של העם היהודי.

מתאים לאירועי: בר מצווה (עליה לתורה), ברית מילה.

מספר אורחים מקסימלי: עד 200 איש ואישה

שימוש במקום: תוכלו לקיים את העלייה לתורה בתוך בית הכנסת בליווי האורחים האישיים שלכם בלבד.

ארוחה: ניתן לקיים ארוחת בוקר/פריסה באחד המתחמים הצמודים לבית הכנסת – מרפסת החורבה או רחבת הקארדו.

מרכז דוידסון, בית כנסת החורבה, מרפסת החורבה והקארדו.

קיימת גישה לנכים.

ניתן לשלב באירוע סיור ברובע היהודי. כמו כן ניתן להעניק שי אישי ייחודי לכל אורח.

אירועי עלייה לתורה בבית כנסת החורבה מתקיימים בשעות הבוקר בלבד.

מעוניינים לחגוג אירוע ברובע היהודי? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!